
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
Pod koniec lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Zgodnie z wymogami epidemicznymi uroczystość miała wyłącznie charakter kameralny, bez udziału zaproszonych gości i starszych kolegów.
Aby zachować właściwy dystans między uczniami, spotkania odbyły się z podziałem na klasy.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jakie ważne dla ich rozwoju jest czytanie, zostali zapoznani z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek oraz księgozbiorem. Poznali także „Prośby książki”.
Po takim wprowadzeniu przeprowadzano uroczyste ślubowanie. Uczniowie podnosili w górę dwa palce prawej dłoni i powtarzali za nauczycielem słowa przyrzeczenia, że zawsze będą szanować książki.
Pasowanie przygotowali nauczyciele bibliotekarze: p. Ewa Strzelecka i p. Marlena Mroczkowska – Madejczyk.