Zespół Szkolno-Przedszkolny
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

 

PATRON -   św. JAN PAWEŁ II

Dnia 8 czerwca 1994r. odbyła się uroczystość nadania Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieńsku imienia Jana Pawła II. Podczas tej uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca ten ważny w życiu szkoły dzień.
W szkole znajduje się również  popiersie św. Jana Pawła II, które zostało poświęcone 8 czerwca 1999r.
 

 

 

HYMN SZKOŁY

                                 Tutaj jest nasze miejsce

                                Tu jest nasz dom rodzinny

                                I ciepły, radosny

                               Nasza Ojczyzna Polska

Ref. Jesteśmy rodziną, rodziną

       Jesteśmy rodziną

       My jesteśmy rodziną

      Jak uczył Papież nas.

                             Jak uczyć się? Jak żyć?

                            Jak kochać ludzi trzeba

                            Pokazał nam Patron

                           Nasz Papież – Ojciec Święty

Ref. Jesteśmy rodziną, rodziną

       Jesteśmy rodziną

       My jesteśmy rodziną

      Jak uczył Papież nas.

 

SZTANDAR SZKOŁY

 

Sztandar Szkolny jest symbolem Polski, symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Uroczystości z udziałem sztandaru wymagają powagi zachowania, a przechowywanie, transport  i przygotowanie sztandaru do prezentacji właściwych postaw jego poszanowania. Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole.

Opis sztandaru

Sztandarem jest prostokątny płat tkaniny dwustronnie haftowany o wymiarach 100cm x 110cm umieszczony na drzewcu zwieńczonym głowicą w formie metalowej figurki orła w koronie. Drzewce sztandaru w jasnym kolorze o długości 230cm i średnicy 4cm, dwudzielne, połączone tuleją z żółtego  metalu. Wykonane z drewna i wykończone elementami mosiężnymi powlekanymi chromoniklem. Boki sztandaru, z wyjątkiem boku ze strony drzewca, obszyte są frędzlami koloru złotego o długości 7cm. Głowica sztandaru jest wykonanaz białego metalu, składa się z Godła Rzeczypospolitej Polskiej  i stanowi zwieńczenie drzewca sztandarowego.

Strona I – awers

Na przedniej stronie sztandaru na niebiesko – biało – żółtym tle  umieszczony został  herb papieski, w otoku napis: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kamieńsku.  Herb był oficjalnym godłem Watykanu w czasie pontyfikatu Jana Pawła II, w latach 1978 - 2005. Herb składa się z tarczy herbowej i skrzyżowanych za nią dwóch kluczy św. Piotra: srebrnego i złotego, oraz tiary papieskiej umieszczonej nad tarczą. Z tiary wychodzi czerwona stuła o złotych frędzlach i również złotych krzyżykach. Tarcza jest koloru błękitnego. Znajduje się na niej złoty krzyż łaciński przesunięty w lewo. U dołu papieskiej tarczy jest złota litera "M" oznaczająca Maryję. Papież Jan Paweł II jako swoją dewizę wybrał Totus Tuus  (Cały Twój). W lewym górnym rogu jest  herb Kamieńska przedstawiający dwa skrzyżowane klucze. W prawym dolnym rogu data 1995 ( data nadania i poświęcenia sztandaru).

 Strona II -  rewers

Lewa strona sztandaru  podzielona poziomo na białe i czerwone pole o wymiarach 50 x 110cm. Na białym polu centralnie umieszczony wizerunek orła białego na tarczy herbowej. Tło tarczy w kolorze karmazynu polskiego, wysokość 30-32cm w złotej bordiurze ( ramie ). Orzeł wysokości 25 cm haftowany srebrnym szychem - korona, dziób i szpony haftowane złotym szychem.

 

GODŁO SZKOŁY


Godło  szkoły składa się z tarczy herbowej, skrzyżowanych za nią dwóch kluczy św. Piotra: srebrnego i złotego, oraz tiary papieskiej umieszczonej nad tarczą. Z tiary wychodzi czerwona stuła o złotych frędzlach i również o złotych krzyżykach. Tarcza jest koloru niebiesko – biało – żółtego. W centralnym miejscu na  tle  umieszczony został   herb Kamieńska, w otoku napis: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kamieńsku.